Hokejs ir mūsu lepnums

Darbi kuri runā paši par sevi

Rēdlihu Ģimene

 

Jurzinovs Vladimirs

 

Tihonovs Viktors

 

Kvēps Jānis

 

Irbe Artūrs

 

Ozoliņš Sandis

 

Žoltoks Sergejs

 

Līdzjutēji

 

Skrastiņš Kārlis

 

Vītoliņu Dinastija

 

Lipmans Kirovs

 

Balderis Helmuts

 

Rēdlihu Ģimene

 

Jurzinovs Vladimirs

 

Tihonovs Viktors

 

Kvēps Jānis

 

Irbe Artūrs

 

Ozoliņš Sandis

 

Žoltoks Sergejs

 

Līdzjutēji

 

Skrastiņš Kārlis

 

Vītoliņu Dinastija

 

Lipmans Kirovs

 

Balderis Helmuts

 

Rēdlihu Ģimene

 

Jurzinovs Vladimirs

 

Tihonovs Viktors

 

Kvēps Jānis

 

Irbe Artūrs

 

Ozoliņš Sandis

 

Žoltoks Sergejs

 

Līdzjutēji

 

Skrastiņš Kārlis

 

Vītoliņu Dinastija

 

Lipmans Kirovs

 

Balderis Helmuts

 
 
 
 
 
 
 


Lipmans Kirovs

 

Kirovs Lipmans, viens no Latvijas ietekmīgākajiem un vērienīgākajiem biznesmeņiem dzimis 1940. gada 5. novembrī Liepājā. 1975. gadā absolvējis Ļeņingradas dzelzceļa transporta inženieru institūta ekonomikas fakultāti. Pēc inženiera-ekonomista specialitātes iegūšanas strādājis Rūpnīcā „VEF” par datortehnikas bāzes centra priekšnieku. Atmodas laikos bijis Kooperatīva VEF-Radio priekšsēdētāju. Vēlākos gados vadījis vairākus Latvijas uzņēmumus. No 2000.-2004. gadam strādājis par Liepājas Domes deputātu. Šobrīd Lipmans aktīvi darbojās Latvijas-Baltkrievijas ekonomikas sadarbības padomes līdzpriekšsēdētāja amatā. No 2003. gada ir A/S „Grindeks” padomes priekšsēdētājs. No 1998. gada veiksmīgi vada Latvijas Hokeja Federāciju (LHF).

1998. gadā Kirovs Lipmans tika ievēlēts par Latvijas Hokeja Federācijas prezidentu. No tā brīža sākās nopietns darbs pie Latvijas hokeja saimniecības sakārtošanas. Viens no galvenajiem uzdevumiem bija veikt haļļu celtniecības programmu. Ar Lipmana pūlēm tika uzcelta Liepājas hokeja halle, sākās haļļu celtniecības bums Latvijā. Tātad, vēl 1998. gadā Latvijā bija viena, starptautiskiem standartiem, maigi izsakoties ne visai atbilstoša ledus arēna – Sporta pils. „Daugavas” stadionā ziemā bija nobrucis halles brezenta jumts. Šobrīd Latvijā ir 17 hokeja halles. Bez sešām hokeja hallēm Rīgā, halles tika uzceltas arī Daugavpilī, Liepājā, Ogrē, Aizkrauklē, Jelgavā, Ozolniekos, Ventspilī, Valmierā, Talsos un Brocēnos. 2006. gada Pasaules čempionāta vajadzībā tika uzcelta multifunkcionāla halle „Arēna Rīga”, kur savu mājvietu atrada Latvijas hokeja izlase. Pateicoties hokeja haļļu celtniecībai, Latvijā lieliem soļiem attīstās bērnu un jauniešu hokejs. Hokeja reģionālā attīstība nebūtu iespējama bez jaunu ledus arēnu celtniecības, kā arī bez prezidenta Kirova Lipmana un federācijas darbinieku izbraukumiem praktiski uz visiem valsts novadiem.

Latvijas hokeja attīstības tendences un federācijas prezidenta aktivitātes atzinīgi novērtējusi Starptautiskā hokeja federācija, uzticot Latvijai vairāku pasaules čempionātu rīkošanu, junioru, jauniešu, sieviešu un pieaugušo grupā:

  • 2000. gads – pasaules čempionāts B grupā sievietēm; pasaules čempionāts B grupā jauniešiem;

  • 2001. gads – pasaules čempionāts 1. divīzijā jauniešiem;

  • 2003. gads – pasaules čempionāts 1. divīzijā jauniešiem, pasaules čempionāts 1. divīzijā sievietēm;

  • 2004. gads – pasaules čempionāts 1. divīzijā sievietēm;

  • 2006. gads – pasaules čempionāts 1. divīzijā jauniešiem; pasaules čempionāts Augstākajā divīzijā pieaugušajiem;

  • 2008. – pasaules čempionāts 1. divīzijā junioriem, pasaules čempionāts 1. divīzijā jauniešiem, pasaules čempionāts 1. divīzijā sievietēm.

No brīža, kad Kirovs Lipmans stājās LHF prezidenta amatā, par vienu no galvenajiem uzdevumiem, viņš izvirzīja pēc iespējas ātrāk atrast hokejam sponsorus. Kopš 1998. gada LHF noslēgusi daudz sadarbības līgumus par hokeja atbalstīšanu un sponsorēšanu, tai skaitā: „F.J. ELSNER Trading Vienna”, kurš kļuva par pirmo LHF ģenerālsponsoru, „Coca Cola – Latvija”, „Falks Apsargs”, „Orbit”, „Venden”, „Liepājas Metalurgs”, Canon centrs Inter Rīga, „Indriķis”, „Sports Lukss” ,Rīgas un Liepājas pilsētas domes, „Rīgas Tirdzniecības osta”, Rīgas Sporta pils, Liepājas ledus halle, „Ādažu čipsi” un daudzām citām organizācijām un firmām. Šobrīd LHF galvenie sponsori ir tādi lielie uzņēmumi kā „Grindeks” un „Aldaris”.

Latvijas pieaugušo hokeja izlase, kopš brīža, kad startē augstākajā divīzijā vienmēr ir turējusies līmenī. Latvijas hokeja komanda 14 gadus pēc kārtas spēlē augstākajā sabiedrībā. Latvijas hokeja valstsvienība ir pirmā no mūsu valsts sporta spēļu komandām pēc neatkarības atgūšanas, kura ieguvusi tiesības spēlēt olimpiskajās spēlēs, nu jau trīs reizes pēc kārtas.

Kirovs Lipmans aktīvi ir darbojies Starptautiskajā hokeja federācijā, kurs sastāvēja disciplinārā un statūtu komitejā. Pašreiz ir Starptautiskās Hokeja Federācijas Renē Fāzela padomnieks. Pateicoties Lipmana darbam un milzu pūlēm Latvijai tika uzticēta 2006. gada pasaules čempionāta rīkošana. Vēl šobaltdien visā pasaulē runā par lielisku noorganizētu čempionātu un Latvijas hokeja faniem. Kirovam Lipmanam ir savdabīgs moto, kas šajos gados ir piepildīts: „Ja kaut ko apsolu, to arī izdaru!”

Lipmans ar savu mērķtiecību, neatlaidību un darbiem vienmēr ir bijis sabiedrības uzmanības centrā. Pēc labi noorganizētā pasaules čempionāta Kirovs Lipmans saņēma apbalvojumu Latvijas Gada balva sportā.

 


Copyright 2010