Hokejs ir mūsu lepnums

Darbi kuri runā paši par sevi

Jurzinovs Vladimirs

 

Kvēps Jānis

 

Rēdlihu Ģimene

 

Ozoliņš Sandis

 

Irbe Artūrs

 

Tihonovs Viktors

 

Balderis Helmuts

 

Līdzjutēji

 

Lipmans Kirovs

 

Vītoliņu Dinastija

 

Skrastiņš Kārlis

 

Žoltoks Sergejs

 

Jurzinovs Vladimirs

 

Kvēps Jānis

 

Rēdlihu Ģimene

 

Ozoliņš Sandis

 

Irbe Artūrs

 

Tihonovs Viktors

 

Balderis Helmuts

 

Līdzjutēji

 

Lipmans Kirovs

 

Vītoliņu Dinastija

 

Skrastiņš Kārlis

 

Žoltoks Sergejs

 

Jurzinovs Vladimirs

 

Kvēps Jānis

 

Rēdlihu Ģimene

 

Ozoliņš Sandis

 

Irbe Artūrs

 

Tihonovs Viktors

 

Balderis Helmuts

 

Līdzjutēji

 

Lipmans Kirovs

 

Vītoliņu Dinastija

 

Skrastiņš Kārlis

 

Žoltoks Sergejs

 
 
 
 
 
 
 

Atskats

2010. gads ir Latvijas hokeja astoņdesmitā gadskārta. Esam sapratuši vienu – atmiņas jāsaglabā, pret pagātni jāizturas ar cieņu un mīlestību.

2008. gadā hokeja pasaule svinēja hokeja 100 gadu jubileju. 2010. gads ir Latvijas hokeja astoņdesmitā gadskārta, Atskatoties varam droši teikt – esam gājuši laikam līdzi, esam turējušies godam. Uzskatām, ka varam būt lepni ar izlašu sasniegumiem, ar 2006. gada Pasaules čempionātu Rīgā, ar Latvijas hokeja ģeogrāfijas attīstību, ar saviem līdzjutējiem un Rīgas „Dinamo” atdzimšanu. Varam būt lepni par tiem mazās Latvijas lielajiem hokejistiem, kuriem  izdevies sasniegt šī aizraujošā sporta veida pašas augstākās virsotnes – viņi ir lielisks piemērs šodien mūsu jaunatnei. Mūsu vidū ir daudz cilvēku, kuru neatlaidīgā darba rezultāts ir šie sasniegumi un kuri pelnījuši, lai hokeja sabiedrība uzzinātu par viņiem vairāk, un visdziļāko cieņu pelnījuši tie, kuru vairs nav starp mums, taču šajos 80 gados atstājuši savas pēdas, rakstot ar slidām un darbiem mūsu valsts hokeja vēsturi. Leposimies ar viņiem, stāstīsim par to saviem bērniem, mācīsim mazbērniem mīlēt hokeju, stāstīsim par to, ka latvieši kādreiz mācīja krieviem spēlēt hokeju.

            Esam sapratuši vienu – atmiņas jāsaglabā, pret pagātni jāizturas ar cieņu un mīlestību. Tās jānodod nākamajai paaudzei. Viss dzīvē ir mainīgs. Hokejs Latvijā ir piedzīvojis dažādus laikus, gan kritumus, gan kāpumus, taču ar izteiktu vēlmi cīnīties par vietu zem saules un attaisnot neskaitāmo hokeja cienītāju ticību un cerības. Tieši hokeja vēsture un popularitāte ir pamats, uz kura būvēt hokeja nākotni.

            Visu cieņu hokeja apskatniekiem visos laikos, viņu ieguldījums, protams, ir ievērojams un mēs mēģināsim to apkopot, sakoncentrēt, dot iespēju ar to iepazīties pēc iespējas plašākam hokeja cienītāju lokam.

            Par nopietnāko neapšaubāmi izskatāma Aiņa Ulmaņa 1998.g. izdotā grāmata „Melnās ripas bruņinieki”, kurā atspoguļota Latvijas hokeja vēsture no tās pirmsākumiem 1929. – 1930. gadā līdz 1998. gadam. Ir panākta principiāla vienošanās par šī materiāla izmantošanu un saņemta autora atļauja izdevuma publicēšanai interneta vidē.  Tēma būtu jāturpina, jāpaplašina un jāpadziļina – ir noticis daudz kas svarīgs un interesants. Šeit būtu sakāms savs vārds zinošajiem un rakstošajiem.

            Ir divi ceļi, pa kuriem centīsimies sasniegt mērķi. Pirmais – elektroniskais – fonda mājas lapa, sadaļa – „vēsture” ar atbilstoša materiāla nodrošinājumu.

Otrais, pagaidām projekta līmenī, bet atbilstoši galvenajai idejai – Latvijas hokeja vēstures, sasniegumu un tradīciju zāles izveidošana. Ir telpas, notiek organizatoriska darbība, ir sadarbības partneri Latvijas sporta muzeju ieskaitot, organizācijas, kuras gatavas palīdzēt veicot daļu darbu pie telpu sakārtošanas, turpinās atbalsta meklēšana, jo ir vēlēšanās redzēt gala rezultātu atbilstošu Latvijas hokeja spožākajiem sasniegumiem un mūsdienu tehnoloģijām atbilstošā līmenī. Latvijas sporta muzejā glabājas daudz materiālu saistībā ar hokeja vēsturi, arī ar hokeja sabiedrība, cerams, neatteiks piedalīties izveidot kopēju hokeja vēstures un sasniegumu centru, kurš būtu pieejams plašai sabiedrībai.

Interneta vide šodien ir tā, kura mums paver lielisku iespēju – iepazīstināt hokeja cienītāju sabiedrību ar video palīdzību daudz plašāk ar notiekošo un interesējošo. Šajā sakarā ir iecerēts veidot videointerviju ciklu „Izcilākās Latvijas hokeja personības”, kuras gan ledus arēnās, gan aizkadrā ir veidojušas un turpina veidot mūsu hokeja pamatni. Šādu personību, kuras var tikt nosauktas par izcilām mums nav mazums. Priekšstatu par viņu veikumu un varējumu gribētos saglabāt nākamajām paaudzēm.

Saprotam, ka reālajā dzīvē ne vienmēr viss iecerētais arī īstenojas, taču ļoti gribētos izteikt cerību, ka atsaucība un atbalsts  uz ko ļoti ceram, mums ļaus īstenot šīs idejas.

Atpakaļ
Copyright 2010